• open panel

Wiara – L.B Cowman

 

„Wiarą powołany będąc Abraham,usłuchał Boga,aby poszedł na ono miejsce,

które miał wziąć za dziedzictwo.”

Żyd.11,8

Poszedł,nie wiedząc dokąd idzie;wystarczyła mu całkowicie świadomość,że idzie z Bogiem.Więcej pokładał ufności w Tym,który obiecał,aniżeli w obietnicach.Zajmował go nie tyle ciężar jego doli,ile Król wieczny,nieśmiertelny,niewidzialny,jedyny pełen  mądrości Bóg,który przeznaczył mu tę właśnie drogę i na pewno obietnice Swe spełni.

O,chwalebna,cudowna wiaro! W tym właśnie zawiera się twoja praca,w tym znajdują się twoje  możliwosci;byc zupełnie zadowoloną-ruszyć w drogę z zapieczętowanymi rozkazami-dzięki niezachwianej ufności w mądrość wielkiego Rozkazodawcy,zgodzić się zostawić wszystko i iść za Chrystusem,w pełnym przekonaniu,że wszystko najlepsze proponowane nam przez świat ziemski-nie można porównać z najmniejszą cząstką w Niebiosach. Nie wystarczy bowiem mężnie wyruszyć z Bogiem na jakiś bohaterski czyn wiary.

Musisz potargać w drobne kawałki własny plan twej pielgrzymki,opracowany przez rozum.Nic się nie wypełni tak,jak tego oczekiwałeś!  Twój Przewodnik nie będzie się trzymał wydeptanej drogi.On poprowadzi cię drogą jakiej nawet i we śnie nie widziałeś.On nie zna strachu i oczekuje tego,abyś i ty nie lękał się niczego,przy Nim się znajdując.

 

 

Zostaw komentarz

© 2012 Walim.org
Support: webbart.eu